אלסקה והרי הרוקיס הקנדיים

תאריך יציאה: 1.8.19 בהדרכת רוני ינובסקי

טיול לאלסקה והרי הרוקי הקנדיים- 17 ימי טיול כולל 7 ימי שייט באניית הפאר Celebrity Eclipse כולל
3 לילות בוונקובר ו 7 לילות בשמורות הטבע המרהיבות של בריטיש קולומביה, ג’אספר ובאנף שייט במעבר הפנימי באלסקה, גני בוצ’ארד, האי ויקטוריה, העיר ויקטוריה וקלגרי
הכול כלול

אלסקה והרי הרוקיס הקנדיים

המרחבים האדירים והפראיים של אלסקה, עיירות הדייגים, יערות המחט, דובי הגריזלי הצדים את דגי הסלמון בנהרות השוצפים, היונקים הימיים, הליווי תנים וכלבי הים, קרחוני הענק והפיורדים המרהיבים הם חלק מפסיפס טבעי עוצר נשימה המחכה לנו במהלך השייט על סיפון אניית הפאר Celebrity Eclipse . בסיומו של השייט, נצא מזרחה, אל הרי הרוקיס הקנדיים. בריטיש קולומביה, שבירתה ויקטוריה וגני בוטשארד המרהיבים, העיר וונקובר הנחשבת לאחת מהיפות בערי העולם, קמלופס, עיירת הבוקרים על גדת נהר התומפסון, נהר הפרייזר האדיר החותר ומתפתל בין יערות עד, שמורות הטבע ג’אספר וקניון המיילין, שמורת הטבע של באנף והיהלומים שבכתר, אגם לואיז, אגם מוריין, קניון התומפסון, הר הגופרית ומפלי המים של באנף, העיר קלגארי במדינת אלברטה והגנים התלויים, כולם הם מארג קסום של יפי הבריאה אותו נחווה במהלכו של הטיול והשייט.

יום 1 | יום ה’ – 1.8.19 תל אביב, וונקובר
בשעות הבוקר, נמריא משדה התעופה בן גוריון בדרכנו דרך לונדון וחניית ביניים, לוונקובר היפה שבערי חבל בריטיש קולומביה שבקנדה. עם הנחיתה בשעות הערב, העברה למלוננו בוונקובר.

יום 2 | יום ו’ – 2.8.19 וונקובר
היום נבקר באחת הערים היפות בעולם במרכזה של העיר וונקובר. נסייר בפארק סטנלי ונעריך את יופייה של העיר המוקפת הרים ומי אוקיאנוס היוצרים בה מפרצים מרהיבים. נבקר ברובע הסיני, ברובע ההיסטורי גסטאון, שהיה מרכז פראי והומה של מחפשי הזהב במאה ה 19 ונקנח בחצי האי גרנוויל בו נבקר בשוק ההומה והמקורה. לינה במרכז וונקובר.

יום 3 | יום שבת – 3.8.19 האי וונקובר וגני בוצ’ארד
יום קסום לפנינו, נעלה למעבורת ובשייט מרהיב, נחלוף מפרצים, איים קטנים מיושבים בדרכנו אל היפה שבערי קנדה העיר ויקטוריה שמשמשת בירת מדינת בריטיש קולומביה. נבקר באתרי העיר, נראה את הרובע הסיני, את אזור הנמל התוסס את בית הפרלמנט ונקנח בסיור מרהיב בגני בוצ’ארד המפורסמים. מחצבה ישנה, שחזון משפחתי הפך אותה לגן פורח מרהיב. בתם הסיור נחזור במעבורת לוונקובר סיטי. לינה בוונקובר.

יום 4 | יום א’ – 4.8.19 וונקובר, שמורת גשר קפילנו, תחילת השייט
יום נוסף בעיר המרהיבה וונקובר, נצא לחצי יום סיור אל שמורת גשר קפילנו. נחצה את גשר “שער האריה” ובסיומו נצא לביקור בשמורה האינדיאנית תוך כדי הליכה על גשר העץ המתוח מעל הקניון. בסיום הביקור בשמורה נחזור למרכזה של העיר וונקובר ונאפשר זמן חופשי ליהנות מהאווירה הקסומה ברחוב רובסון ובמרכזי הקניות ההומים שלידו. בשעות הצהרים, נתחיל בתהליך הבידוק והעליה לאנייה Celebrity Eclipse ובשעות אחר הצהרים ונהנה מהנופים המרהיבים הנפרשים לפנינו עם יציאתה של האנייה מנמל וונקובר.

יום 5 | יום ב’ – 5.8.19 יום ים – שייט במעבר הפנימי Inside Passage
המעבר הפנימי, או באנגלית – Inside Passage – הוא הכינוי לרצועת החוף המפורצת ומשופעת באיים שמערב צפון אמריקה. נהנה היום מיום ים ומהנופים המרהיבים והמפורצים הנגלים לנו במהלך השייט במעבר הפנימי ונהנה ממתקני האנייה הרבים, הקזינו, המסעדות, ההופעות והרצאה בנושא אלסקה.

יום 6 | יום ג’ 6.8.19 סיטקה Sitka
סיטקה, בירתה של אלסקה הרוסית, היא הרביעית בגודלה במדינת אלסקה, משלבת בתוכה אלמנטים של שלוש תרבויות שונות, האמריקאית, האינדיאנית והרוסית. הביקור מאפשר לנו התבוננות במזיגה יוצאת הדופן הזאת. בתם סידורי העגינה, נרד מהאנייה ונבקר בקתדרלת סנט מייקל האורתודוקסית הרוסית, עדות מרשימה לשורשיה של אלסקה לפני שנרכשה מרוסיה על-ידי ארה”ב. במרכז לשיקום עופות דורסים נוכל לפגוש מינים כמו עיטים, נצים, בזים וינשופים, בסיום הביקור זמן חופשי ליהנות מהעיירה והנמל הציורי.

יום 7 | יום ד’ – 7.8.19 יום שייט Hubbard Glacier
היום יתגלה לפנינו הראשון שבקרחוני אלסקה, כאשר האנייה, תשוט בסמוך לקרחון הוברד, Hubbard Glacier המצוי ממזרח לאנקוראג’ ומהווה חלק מפארק יוקון. קרחון הוברד הוא שדה הקרח הארוך ביותר בצפון אמריקה והוא גם אחד הקרחונים הפעילים מסוגו באלסקה והוא משתרע על שטח של כ 200 קמ”ר. מסיפון האנייה נוכל לצפות על יופיו ועוצמתו של הקרחון ועם מעט מזל לצפות ביונקים ימיים כגון ליוויתנים, כלבי ים ובעלי כנף. לינה באנייה.

יום 8 | יום ה’ 8.8.19 ג’ונו
היום נעגון בנמלה של בירת אלסקה, ג’ונו המונה כ 31.000 תושבים, מיקומה, מרהיב והיא מוקפת הרים ויערות גשם. גולת הכותרת של ביקורינו היום הוא קרחון מנדרהול המצוי 21 ק”מ מצפון למרכז העיר ג’ונו. נבקר במרכז המבקרים, נתרשם מהקרחון המרהיב ונחזור לג’ונו כדי ליהנות מיופייה, רחובותיה ההומים מבקרים והברים העליזים שלה.

יום 9 | יום ו’ 9.8.19 קצ’יקאן
היום נעגון בקצ’יקאן, השוכנת לשפתו של מצר טונגאס. נבקר במרכז ההיסטורי נראה את הטיילת המרהיבה, בתי העץ על גבי הכלונסאות, נבקר במרכז למורשת הטוטם- עמודי העץ של הילידים האינדיאנים ששמשו לפולחן אנשי השבטים. בקצ’יקאן אוסף מרשים של עשרות עמודי טוטם. לינה באנייה.

יום 10 | יום שבת’ 10.8.19 שייט במעבר הפנימי Inside Passage
עוד יום מרהיב של שייט ב”מעבר הפנימי” Inside Passage, בו נוכל ליהנות מנופי הפרא של אלסקה, המפרצים, הליוויתנים, ובעלי הכנף , טבע במלוא הדרו בדרכנו דרומה חזרה לוונקובר. נהנה ממתקני האנייה ונאזין להרצאה בנושא הרי הרוקיס הקנדיים.

יום 11 | יום א’ 11.8.19 וונקובר קמלופס
עם בוקר תעגון ה Celebrity Eclipse בנמל וונקובר. ניפרד מהאנייה ונצא בדרכנו מזרחה אל מרחביה של מדינת בריטיש קולומביה. היום מחיל הטיול שלנו בחציית הרי הרוקי הקנדיים. ניפרד מוונקובר, נחצה את שלוחותיו של נהר הפרייזר ונצא מזרחה אל יערותיה של בריטיש קולומביה, נראה את מקום המפגש של הנהרות האדירים, התומפסון והפרייזר ולקראת שעות אחר הצהרים נגיע לקמלופס שאופייה משמר עיירת בוקרים. לינה בקמלופס

יום 12 | יום ב’ 12.8.19 קמלופס, ג’ספר
נמשיך בדרכנו מזרחה בנופים המרהיבים של הרי הרוקי הקנדיים. נבקר במפליי Spahats ועם מעט מזל אולי נצליח לצפות על דובים שחורים וצבאים המשוטטים בשטח, נעבור במעבר “ראש צהוב” Yellowhead ונעצור לתצפית מרהיבה על הר רובסון הגבוה שבהרי הרוקי הקנדיים שפסגתו מתנשאת לגובה של 3,954 מ’ . לקראת שעות אחר הצהריים, נגיע למלוננו אזור ג’ספאר

יום 13 | יום ג’ 13.8.19 ג’אספר
את רובו של היום, נקדיש ליופיו של הטבע בשמורת הטבע ג’אספר. נבקר ונתרשם מקניון מליין העמוק, נחלוף ונצפה על אגם Medicine Lake, נמשיך אל היפה שבאגמי השמורה, אגם מליין, Maligne Lake ונערוך בו שייט קצר ונתפעם מהפסגות המושלגים של הרי הרוקי הקנדיים העוטרים את האגם עם מי הטורקיז הצלולים.

 

יום 14 | יום ד’ 14.8.19 ג’אספר, באנף
בדרכנו מג’אספר לבאנף, נעצור היום לאחת החוויות המלהיבות של הטיול. היום נבקר בשמורת מפלי האתאבסקה הספירליים שמימיהם הצלולים, נשפכים בשאון אדיר אל נחל האתאבסקה ונעלה על קרחון האתאבאסקה עם רכב מיוחד היוצא ממרכז המבקרים ועולה על הקרחון עצמו. נתפעל ועוצמתו של הטבע וקרחון האתאבאסקה. לסיומו של יום נגיע אל מלוננו בעיירה באנף.

יום 15 | יום ה’ 15.8.19 באנף
את רובו של היום נקדיש ליופייה של שמורת הטבע באנף, היפה שבשמורות הרי הרוקי הקנדיים. נבקר במפלי ה Bow הצנועים אך המרשימים, נצפה ממנו על מלון Banff Spring Hotel אייקון תיירותי שבו נפשו שועי ועשירי עולם, נעלה לתצפית פנורמית מהר הגופרית באמצעות הרכבל המפורסם של באנף, נצפה באגמי הטורקיז המרהיבים ונקדיש גם זמן להלך ברחובה הראשי והקסום של באנף שלאורכו חנויות, בוטיקים, מסעדות ובארים למכביר, כולם, יוצרים בעיירה אווירה ייחודית. לינה בבאנף

יום 16 | יום ו’ 16.8.19 באנף
נמשיך ונעמיק את הכרותינו עם שמורת הטבע באנף ונבקר היום באגם לואיז המרהיב שמעליו תלוי לו קרחון ויקטוריה. נהלך לאורכה של הטיילת על האגם עם מי הטורקיז, נבקר באגם מוריין ונהלך בשמורת נהר התומפסון בין אשדות המים והצמחייה המחטנית המרהיבה של הרי הרוקי. לינה בבאנף

יום 17 | שבת 17.8.19 באנף, קלגרי, תל אביב
נפרד משמורת באנף ובנסיעה קצרה נגיע לעיר קלגרי, שבעקבות מרבצי הנפט שנמצאו בה הפכה לאחת הערים המשגשגות של מדינת אלברטה שבקנדה. נבקר באתרי העיר, נראה את הגנים התלויים את האוניברסיטה והנהר, מתקן הספורט המפורסם בו נערך מדי שנה פסטיבל הסטיימפיד והמהווה את מרכז תחרויות הבוקרים מן הגדולים בעולם. בסיומו של יום, העברה אל שדה התעופה הבינלאומי של קלגרי, ממנו נטוס דרך יעד ביניים אל שדה התעופה בן גוריון.

מחירמחיר
מחיר לאדם בחדר/תא8480$
תוספת ליחיד בחדר/תא3650$
לתיאום הטיול הבא