פניני הים התיכון

8 ימים 7 לילות בהדרכת רוני ינובסקי

שייט בפסח ליפים שבאיי יוון והחוף הטורקי: מיקונוס, סנטוריני, מרמריס, כרתים וביקור מיוחד בחצי האי סוניון ואתונה על סיפונה של אניית הנוסעים Pullman Horizon

mikenos_004

יוון העתיקה היא ערש התרבות המערבית, ארצם של סוקרטס, פיתגורס ואפלטון, הומרוס ואלכסנדר הגדול. יוון הורישה לנו את הדמוקרטיה, הפיסול והארכיטקטורה, התיאטרון והשירה. כאן בין איים בים התיכון, פרחו תרבויות ושגשגו ממלכות, לחמו אלו באלו, יצרו, בנו והותירו לנו שרידים ארכיאולוגים המעידים על עושרם התרבותי.
בצד אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים מפורסמים, יוון מציעה לנו ים כחול, מפרצים ואיים שטופי שמש, הרים גבוהים ושפע נופים מרהיבים.
במסע השייט שלנו נגלה נוף אנושי רבגוני, כפרים ציוריים, נמלי דייגים ססגוניים, אוכל פשוט ובריא, צלילי בוזוקי, יין טוב ושמחת חיים (על אף המצב הכלכלי הקשה, שמאיים עליהם). אתונה ואתריה, חצי האי סוניון ומקדש אפולו, האי הגעשי והציורי סנטוריני, מיקונוס התוססת והקוסמופוליטית, חניה בכרתים ומרמריס שבתורכיה ילוו אותנו במסענו המענג בין איי הים התיכון.מסלו הטיול
יום 1 | יום א’ 21.4.19 תל אביב, אתונה
בשעות הבוקר, נמריא משדה התעופה בן גוריון לאתונה בירת יוון. עם הנחיתה, נערוך סיור פנורמי בלבה של אתונה, נראה את כיכר הפרלמנט ונבקר במוזיאון האקרופוליס המכיל את מיטב הממצאים הארכיאולוגים מגבעת האקרופוליס והפרתנון. בסיומו של הסיור, העברה לפיראוס ותחילתו של תהליך הבידוק והעלייה לאנייה. לינה וארוחת ערב באנייה.

יום 2 | יום ב’ 22.4.19 חצי האי סוניון
בתם ארוחת הבוקר, נצא לביקור במחוז אתיקה בו מתגוררת רוב אוכלוסיית אתונה ופיראוס. ניסע לאורכם של חופים יפים בהם מצויים אתרי נופש נוצצים ונבקר באגם אגם ווליגמני המצוי בתוך מערה, נמשיך לביקור בכייף סוניון שם ניצב לו מקדש פוסידון המרשים, צופה אל הנוף המרהיב. לקראת שעות אחר הצהרים, העברה לנמל של פיראוס ויציאה אל מרחבי הים לתחילתו של השייט.

יום 3 | יום ג’ 23.4.19 תירה, סנטוריני
עם בוקר, תעגון האנייה אל מול חופי האי הגעשי סנטוריני הדרומי שבאיי הקיקלאדיים. נרד אליו באמצעות סירות ועם הגעתנו אל הנמל, נעפיל באמצעות רכבל אל בירת האי פירה. נסייר ברחובותיה ובין בתי האבן המסוידים לבן בוהק ונשקיף ממרומי שפת הלוע, עליו בנויה העיר, אל הנופים המרהיבים של בתי האבן הלבנים, הכיפות הכחולות של הכנסיות, והמצוקים הנופלים בתלילות אל מימיו של הים התיכון.

יום 4 | יום ד’ 24.4.19 מרמריס, טורקיה
כניסתה של האנייה מהים האגאי אל המפרץ המוגן והציורי של העיר הטורקית מרמריס. מרשימה! קירות סלע זקופים ומיוערים, מעגן היאכטות המהודר, המסעדות לאורכו של המזח ומי הטורקיז הפכו את העיירה למרכז נופש אופנתי של החברה הגבוה הטורקית. נסייר במרכזה של העיירה נתרשם מהמבצר ונאפשר זמן חופשי ליהנות מהבזאר הטורקי

יום 5 | יום ה’ 25.4.19 יום ים
היום נפליג ממזרח למערב, נחצה את הים האגאי בדרכנו לגדול שבאיי יוון כרתים. ביום הים, נהנה ממתקני האנייה, הקזינו, סיפוני השיזוף והבריכה, של אניית הנוסעים Pullman Horizon בשעות הבוקר, משחק ברידג’ והאזנה להרצאה.

יום 6 | יום ו’ 26.4.19 חניה, כרתים
כאן בכרתים, באי הגדול של יוון, צמחה לה התרבות המינואית והחלה בנייתו של הארמון הגדול בקנוסוס, ביתו של המלך מינוס המינוטאור. בתם סידורי העגינה נטייל בעיר העתיקה של חניה Chania ונתרשם מהנמל הוונציאני הציורי שהוקם על ידי הוונציאנים במאה ה 13. נמשיך ונסייר בחצי האי אקרוטירי , כאן במפרץ היפה הטובל במי הטורקיז צולם הסרט “זורבה היווני”. נראה את קברו של אלפתריוס וניזלוס, המדינאי הכרתי הידוע ובתם הסיור נחזור לאנייה.

יום 7 | יום שבת, 27.4.19 מיקונוס
המפורסם והקסום שבאיים הקיקלאדיים לפנינו. בתם סידורי העגינה בחורה, בירתו של האי מיקנוס, נצא לסיור פנורמי באי שהתפרסם בחופיו המרהיבים והצלולים. נעקוב אחר הפיתוח המואץ ובניית מלונות הפאר שהפכו את האי למבוקש על ידי חוג הסילון. נהלך בסמטאות הציוריות הסמוכות לנמל של חורה, עיר הבירה, נצפה בטחנות הרוח המפורסמות של האי ונאפשר זמן חופשי ליהנות מהאווירה היוונית, הבתים המטויחים לבן, המסעדות, הגלריות והים הצלול והטברנות מהן בוקעים צלילי הבוזוקי.

יום 8 | יום א’ פיראוס, אתונה
תם השייט. בשעות הבוקר ניפרד מן האנייה ונצא שוב למרכזה של אתונה. נהלך במדרחוב Ermou המהודר בדרכנו אל סמטאות הפלקה המפורסמת של אתונה. בתם הסיור, העברה לשדה התעופה של אתונה, ממנו נמריא חזרה לשדה התעופה בן גוריון.

לתיאום הטיול הבא