טיול לטאיוואן בפסטיבל הפנסים

תאריך יציאה: 4.2.20 בהדרכת רוני ינובסקי

13 יום כולל האירוע המרכזי בעיר טאיצ’ונג
הטיול של חברת אקו טיולי שטח

TevaOlam טיול לטאיוואן בפסטיבל הפנסים

למי שכבר ראה את אסיה כולה ולמי שעוד לא ראה כלום, הטיול לטאיוואן הוא טיול ליעד בתולי לתיירים הישראלים. מסע מקיף לאי אשר חשקו בו ההולנדים, הפורטוגזים, הסינים והיפנים ולבסוף זכה בו הגנרליסימו- צ’יאנג קאי שק, ועכשיו הוא מכונה “הנמר האסייתי” בשל צמיחתו הכלכלית המהירה בשלהי המאה ה-20. בטיול לטיוואן נגלה ארץ פראית מכוסה ג’ונגלים וצמחיה טרופית אשר רכס הרים מרהיב ומרובה פסגות חוצה אותה מצפון לדרום, ארץ המשופעת בהרי געש פעילים, מעיינות חמים הפזורים בטבע, נהרות בצבע טורקיז, חופים קסומים ונופים מהאגדות. הטיול לטיוואן הוא מסע אנתרופולוגי מרתק אל שבטים אבוריג’ינים שבעבר היו ציידי ראשים והכניעו כל כובש זר אשר דרך בממלכתם ההררית, וכיום משמרים מסורות ודתות שאמאניות היחודיות לאי וחוגגים פסטיבלים מרתקים שאין כמותם בכל העולם. את הטיול לטאיוואן יוביל ערן כהן, דובר סינית ומומחה להיסטוריה, תרבות ודתות בעולם הסיני.

מסלול הטיול לטאיוואן:

ימים 1-2 | מתל אביב לטאיפיי
נפגש בשעות הצהרים בשדה התעופה ונמריא עם דרך יעד ביניים אל טאיפיי. עם הנחיתה בשעות הבוקר למחרת נצא להיכרות ראשונה עם טאיפיי הבירה. נצא אל מוזיאון ההנצחה של הגנרל צ’יאנג קאי שק. נמשיך לשי-מן-טינג, אזור קניות ובילויים תוסס המכונה “השיבויה של טאפיי”. נבקר במקדש לונגשאן, המקדש העתיק והיפה ביותר בטאיפיי, ונצא אל חואה שי, אחד משווקי הלילה הצבעוניים של העיר. ארוחת ערב ולינה בטאיפיי.

יום 3 | צפון טאיוואן וארוחת ערב במסעדת שף
היום נטייל באזור הצפוני של האי. זהו אחד האיזורים היפים בטאיוואן עם מעיינות חמים רבים, חופים מקסימים וכפרים ציוריים. נגיע להר געש יאנגמינגשאן, נמשיך אל הפארק הגיאולוגי יהליאו Yehliu הניחן בתצורות סלע ייחודיות ומרהיבות. מאות סלעים עוצבו בתהליך ארוזיה ממושך על ידי גלי הים והרוח, אילו חוררו בסלעים מכתשות וחריצים, סלעי פטריה ו’חלות דבש’. נשוב לטאיפיי ונעלה למגדל טאיפיי 101 המפורסם ונהנה מהנוף הפנורמי שהוא מציע. נקנח את ביקורנו במגדל בארוחה במסעדת השף הנפלאה השוכנת במרומי המגדל. לינה בטאיפיי.

יום 4 | פסטיבל הפנסים בפינגשי
נצא אל האזור העוטף את הבירה טאיפיי. נבקר בכפר מאוקונג, המזוהה עם תעשיית התה. נטעם תה מקומי מסוג וולונג (דרקון שחור) אשר מיוצר בכפר. נתנסה בנסיעת רכבל מעל היערות הפוריים הסובבים את טאיפיי, וניסע מעט דרומה אל העיירה פינגשי, לחגיגות פסטיבל הפנסים. הפסטיבל נערך בכל רחבי המדינה ונזכה לצפות בו במספר מוקדים מרכזיים, אך האירוע המרגש ביותר מתרחש מדי שנה בפינגשי. הפסטיבל מציין את סוף חגיגות ראש השנה הסיני, נחגג בליל הירח המלא הראשון לאחר ראש השנה ומשלב המוני טאיוואנים אשר מפריחים פנסים מוארים לשמיים במפגן מרשים ביופיו. לינה בטאיפיי.

יום 5 | טאיצ’ונג Taichung – ארוע פסטיבל הפנסים המרכזי של שנת 2020
נתחיל את היום בביקור בשוק האיכרים בצפון העיר. זהו שוק בוקר, אליו מגיעים חקלאים מהכפרים שמחוץ לטאיפיי למכור את התוצרת המקומית. בצהרים נמשיך אל העיר טאיצ’ונג
ובערב ניטול חלק בארוע השנתי המרכזי של פסטיבל הפנסים המתקיים כל שנה בעיר אחרת, והפעם בטאיצ’ונג. ארוחת ערב ולינה בטאיצ’ונג.

יום 6 | אגם השמש והירח
נצא בנסיעה אל עבר מרכז האי. נגיע לאגם המפורסם באי, אגם השמש והירח. אגם השמש והירח הוא האגם הטבעי הגדול בטאיוואן, ובמזג אוויר בהיר הוא אחד המקומות הפוטוגניים
ביותר במדינה. האגם היה בעבר מקום הנופש המועדף על נשיא טאיוואן צ’יאנג קאי שק, אשר בנה בית קיץ באזור. נצא לשייט רגוע באגם ונעצור במספר נקודות עניין נוספות, ביניהן אחד המקדשים היפים בטאיוואן, מקדש התרבות והמלחמה – המוקדש לקונפוציוס אל התרבות ולגואן גונג אל המלחמה. לינה במלון על שפת האגם.

יום 7 | גאושיונג, טאיוואן הבודהיסטית
היום נמשיך אל הלב הבודהיסטי של המדינה – הר פו גואנג. בפסגת הר קדוש זה, “הר אור הבודהה” בסינית, ניצב מנזר פו גואנג, המנזר הבודהיסטי הגדול והחשוב בטאיוואן. נצפה ונפגוש בנזירים החיים במנזר ונסייר במתחם העצום אשר מכיל עשרות אלפי פסלי בודהה שונים. נשוב לגאושיונג, העיר השנייה בגדולה בטאיוואן, לסיור בעיר שיכלול גם את נהר האיי, “נהר האהבה” בסינית. נסיים את יומנו בסיור בשוק הלילה לאוהה ((Leohe. לינה בגאושיונג.

יום 8 | הפארק הלאומי קנגדינג והמעיינות החמים של ג’יבן
נצא בנסיעה של מספר שעות דרומה דרומה אל השפיץ הדרומי ביותר של האי, העיירה קנדינג. נבקר בפארק הלאומי קנדינג, הפארק הלאומי העשיר ביותר במדינה, 33,000 דונם של יערות טרופיים, אגמים, דיונות חול, חופים יפהפיים וריפי אלמוגים לא נגועים. נמשיך בנסיעה צפונה אל הכפר ג’יבן בו נסיים את יומנו במלון מפנק עם מעיינות חמים טבעיים. לינה בג’יבן.

ימים 9-10 | טארוקו – היפה בקניוני טאיוואן
נמשיך צפונה, דרך הנופים עוצרי הנשימה בין צוקי גרניט אדירים ממערב לבין נופי האוקיינוס השקט ממזרח, אל היפה בקניוני המדינה- טארוקו. נטייל בשמורת הטבע טארוקו ובקניון האדיר, בו צבע המים הוא טורקיז מהפנט, קירותיו המרשימים עשויים שיש וגרניט והערוץ החוצה אותו מייצר מגוון של גאיות ועמקים בדרכו אל הים. נבצע טיולים רגליים בשמורה, נהנה משפע הצמחייה, מפלים מרהיבים, וערוצי נחל יפהפיים. ההליכות אינן קשות. ארוחת ערב ולינה בטארוקו.

יום 11 | דרום טאיפיי
נעזוב את קניון טארוקו ונמשיך בדרך מדהימה ביופייה לאורך האוקיינוס השקט. הדרך משתחלת בין צוקי גרניט אדירים ממערב לבין נופי האוקיינוס השקט ממזרח. נבקר ג’יאופן, ברחובותיה העתיקים והציוריים ונשתתף בטעימות תה. משם נמשיך וניסע לאזור ההררי המקיף את טאיפיי מדרום. נגיע לטאיפיי, ובערב נראה את פסטיבל הפנסים בטאיפיי. ארוחת ערב ולינה בטאיפיי.

יום 12 | טאיפיי – עיר ללא הפסקה
טאיפיי הבירה – לעיר פנים רבות והיא מהווה לאורך שנים את המרכז הפוליטי, התרבותי והכלכלי של טאיוואן. נתחיל במוזיאון הארמון הלאומי, אתר מעניין לכל חובב היסטוריה ותרבות המשמר 5,000 שנות אמנות סינית, ובו נמצאים רוב האוצרות של העיר האסורה בבייג’יינג. נמשיך אל מקדש מרטיר’ס ונאכל ארוחה חגיגית לסיום הטיול לטאיוואן. לעת ערב ניסע לשדה התעופה ונעלה על טיסה לישראל דרך יעד מקשר.

יום 13 | נחיתה בתל אביב
ננחת בתל אביב בשעות הבוקר.

 
מחיר הטיול לטאיוואן כולל:
• טיסות בינ”ל בחברת “קתאי פסיפיק” במסלול ת”א- הונג קונג- טאיפיי – הונג קונג – ת”א.
• לינה: בטיול לטאיוואן אנו לנים במלונות 4* ו5* מעולים לאורך כל הטיול.
• כלכלה: חצי פנסיון ע”ב ארוחות בוקר וארוחה נוספת בכל יום.
• תחבורה: אוטובוס ממוזג לסיורים, והעברות לשדה התעופה.
• כניסות לכל האתרים והסיורים כמפורט במסלול הטיול.
• מיסי נמל וביטחון – 269$ נכון לתאריך 17.07.2019 .
• תשר לנותני השירותים המקומיים.
• דמי טיפול ורישום.
• מפגש הכנה לטיול.
• ערכת שמע לכל מטייל.
 
 

 השתתפות בפסטיבל הפנסים המסורתי של פינגשי ובמוקד פסטיבל הפנסים של טאיוואן השנה בעיר טאיצ’ונג.
 חוויה קולינרית – סיור טעימות בשוק הלילה חואה שי וארוחה במסעדה עטורת כוכב מישלן.
 יום טיול מלא ושני לילות במלון מרהיב בשמורה היפה בטאיוואן – שמורת טארוקו.
 טבילה במעיינות חמים.
 קבוצה קטנה ואיכותית: 15-26 משתתפים.

 
 

תיאורמחיר
אדם בחדר זוגי4595$
הנחת רישום מוקדם עד ה 4.11.19 100$
תוספת ליחיד בחדר995$

לתיאום הטיול הבא