“קונצ’רטו לארנחואז” טיולים במדריד וחבל קאסטיליה בדגש מוסיקה ואמנות

תאריך יפורסם בעתיד בהדרכת רוני ינובסקי

הטיול של חברת צלילי כרמל בניהולה של רוני צפריר

תל אביב – מדריד
ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ממנו נמריא למדריד בירת ספרד בלבו של חבל קאסטיליה. לאחר הנחיתה, נצא לסיור ראשוני באתרי העיר, נחלוף ונצפה בארמון המלכותי ובפיאצה אוריינטה, נבקר בתחנת הרכבת אטוצ’ה ובגנים הבוטניים המצויים בה, בכיכר סיבלס, בכיכר קולומבוס ובכיכר אספניה בה ניצבים הפסלים היפים של הסופר הספרדי, סרוונטס וגיבוריו דון קיחוטה וסנצ’ו פנסה. לאחר הסיור נגיע למלוננו להתארגנות ומנוחה,
בערב ניפגש לארוחה משותפת ובסיומה נצא לקונצרט הראשון ונאזין לתזמורת הסימפונית של לונדון בניצוחו של סיימון ראטל. שלושת היצירות שנשמע הערב: Bachiana Brasileira של המלחין Villalobos, הקונצרט לכינור מס’ 1 של Ligeti ו הסימפוניה הרביעית של גוסטאב מאלר.

אסקוריאל
היום נצא צפונה ומערבה לביקור מרשים בעיירה אסקוריאל, עיירת קייט המשמשת בתקופת הקיץ את תושביה האמידים של מדריד. גולת הכותרת של ביקורנו היא ארמון סן לורנסו דה אל אסקוריאל שבנה המלך פליפה השני במאה ה 16. נבקר בחדרי הארמון ונעקוב מקרוב אחר ההיסטוריה הספרדית, בסיום הביקור נראה את הספרייה בה 40.000 ספרים, נראה את הפנתיאון המלכותי בו קבורים מלכיה של ספרד בתום הביקור נחזור למדריד. בערב נצא למופע פלמנקו באחד ממועדוני הפלמנקו של העיר מדריד

טולדו
– לאחר ארוחת הבוקר נצא דרומה ומערבה לנסיעה קצרה אל העיר טולדו. נצפה על העיר המרהיבה בה התגוררו יחדיו ובהרמוניה, יהודים, נוצרים ומוסלמים, בזכותם הפכה טולדו לאחת הערים המשגשגות בתקופת “תור הזהב”. נצפה על נהר הטחו, נטייל בסמטאות העיר העתיקה ונבקר בבתי הכנסת מן המאה ה 14 שהפכו למוזיאונים מרגשים. נראה את הקתדרלה המרשימה של העיר. בתום הביקור, נחזור למדריד . בערב נצא עם מדריך הקבוצה לסיור רגלי להכרת חיי הלילה של מדריד.

מדריד
היום נעמיק את היכרותנו עם העיר מדריד ואוצרות האמנות שבה, נבקר בשני מוזיאונים מרהיבים. בבוקר נבקר במוזיאון הפראדו ונתרכז בעבודותיהם של גדולי אמני ספרד, אל גרקו, פרנסיסקו גויה, ולסקז ומוריו שיצירותיהם מפארות את כתלי המוזיאון. לאחר הפסקת צהרים קצרה ונמשיך אל מוזיאון ריינה סופיה שהוקם ביוזמתה של אשת המלך כדי שישמש בית ליצירות אמנות מודרניות של גדולי האומנים הספרדים, במוזיאון מוצגות עבודותיהם של דאלי, חואן מירו והידועה ביצירותיו של פיקאסו, ה”גרניקה”. בסיום יום האמנות המדריליאני, נחזור למלוננו למנוחה
לפני יציאתנו הערב לבית האופרה בתיאטרון הלאומי המפואר של מדריד בו נאזין ונחזה באופרה של ג’וזפה וורדי La Traviata בהפקה של בית האופרה והבלט של אמסטרדם.

מדריד- סגוביה
היום נצא לסגוביה, עיר מרהיבה ביופייה על המצוק המרשים מתנשאים ארמונות חומות וכנסיות. נבקר ונראה את אמת המים הרומית המפורסמת של העיר, שריד לאימפריה הרומית מהיפות באירופה. נבקר בכיכר מיור, נטייל בסמטאות העתיקות שהזמן עצר בהן מלכת. נראה את בתי האצילים, ברי הטאפס והקתדרלה, נטייל ברחובות הגטו היהודי ובסיומו של יום מרתק, נחזור למדריד.
בערב. נטייל להנאתנו ברחובה הראשי של העיר “הגרנד ויה” ונראה חלק ממזרקות העיר הפועלות והמוארות שהופכות את מדריד לאחת הבירות הקסומות של אירופה.
בערב מופע סרסואלה

מדריד – ארנחואז
הבוקר נצא דרומה ממדריד, נסיעה קצרה תוביל אותנו אל אחת משכיות החמדה של חבל קסטיליה. נבקר בארמון הקיץ המלכותי וגני ארנחואז שנבנו במאה השמינית. גני הארמון שימשו השראה למלחין חואקין רודריגו, שהלחין את יצירת הפאר הקונצ’רטו לארנחואז. בערב נצא לקונצרט נוסף ונאזין לזמר הטנור הפרואני המצליח, חואן דייגו פלורס Juan Diego Florez בערב שיוקדש למוסיקה האיברית הספרדית.

מדריד, תל אביב
בשעות הבוקר, העברה מהמלון במדריד לשדה התעופה ממנו נמריא חזרה לשדה התעופה בן גוריון.

המחיר כולל:
6 לילות במלון HOTEL CATALONIA GRAN VIA מלון ארבעה כוכבים במרכז העיר מדריד.
טיסות אל על סדירות בקו מדריד – תל אביב .
**מחיר הכרטיס כולל מיסי נמל ותוספת דלק, מיסי הנמל, היטלי הדלק והביטחון מעודכנים לתאריך.
ייתכנו שינויים והמחיר הסופי ייקבע ע”י חברות התעופה וייגבה ע”י נציג כרמל במועד קבלת כרטיס הטיסה סמוך למועד הטיול.
**סכומים אלה מועברים בהתאמה לחברות התעופה ולכרמל אין רווח מגביה זו.
כלכלה: ארוחות בוקר ושתי ארוחות ערב.
סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול.
כרטיסים לשלושה מופעים על פי הפירוט בתכנית .
( אפשרות לרכוש כרטיסים לאופרה)
אוטובוס צמוד מפואר וממוזג.
תשר לנותני השירותים בחו”ל.

המחיר אינו כולל:
ביטוח רפואי – כבודה והוצאות אישיות.
תוספת לאדם יחיד בחדר זוגי .
הוצאות בעלות אופי אישי: משקאות המוגשים במהלך הארוחות, כביסה, סרטים בתשלום בחדרים ושרותי חדרים.
דמי סבלות או הוצאות אישיות.
כל מה שלא צוין בתוכנית ו”במחיר כולל”.

לתיאום הטיול הבא