ניחוחות פרובאנס

תאריך יפורסם בעתיד בהדרכת רוני ינובסקי

טיול עומק לנופיה המרהיבים של פרובאנס בדגש, טבע, תרבות אומנות וגסטרונומיה.
כולל נסיעה ברכבי 2cv דה שוו, בכפרי עמק הלוברון.
8 ימים 7 לילות,
בהדרכת רוני ינובסקי

טיול עומק לנופיה המרהיבים של פרובאנס בדגש, טבע, תרבות אומנות וגסטרונומיה, כולל נסיעה ברכבי 2cv דה שוו, בכפרי עמק הלוברון, 8 ימים 7 לילות, בהדרכת רוני ינובסקי

תאריך עדיתי יפורסם
מלון מרכזי אחד ממנו נצא לטיולי כוכב!

הטיול כולל את החיזיון האור קולי בנושא ציוריו של ואן גוך, במחצבות לה בו דה פרובאנס ב Carrieres de Lumiere ושייט ב”פיורדים” הקלאנג של קאסיס.

שדות הלבנדר הפורחים בכחול, השווקים התוססים של החבל, הפירות המסוכרים, שלל הדגה, הירקות, כפרי האבן הדוממים, עטורי הצמחייה,  גורד, רוסיון, מנרב שבעמק הלוברון, מצודות הסלע במחוז ה”אלפיל”, והכפר לה בו דה פרובאנס, הערים התוססות אקס אן פרובאנס, מרסיי , אביניון קאסיס וארל , משחק הכדור הפרובנסיאלי, הפטאנק, זקני הכפר הנצמדים אל כדורי העופרת המושלכים אל עבר כדור העץ הקטן, הסמטאות הציוריות של הערים העתיקות, המסעדות והאוכל הפרובנסיאלי, מרק הבויאבז, “דוב דה בף” מאכל הקדרה האהוב, הרטאטואי, קדירת הירקות המבושלת, מרק הפיסטו, יינות החבל האדומים והלבנים, שמן הזית המשובח, הקינוחים הנהדרים שהבולטת שבהן היא עוגית הקליסון מאקס אן פרובאנס, האומנות אותה הביאו לביטוי ציירי החבל, פול סזאן, ואן גוך, פיקסו…כל היופי הזה, כל ניחוחות פרובאנס הם פסיפס תרבותי, היסטורי, גסטרונומי ונופי בלתי נשכח אותו נוכל לחוות במהלך טיולינו הייחודי בחבל פרובאנס.

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב, מרסיי, קסיס, אקס אן פרובאנס

בשעות הבוקר המוקדמות, נמריא בטיסת אל על היישר אל העיר מרסיי, “השער של פרובאנס” . נערוך בה סיור ונבקר בנמל העתיק של מרסיי ורציף הדייגים. נשוטט ביינות לדוכני שוק הדגים הססגוני, בו נוכל לראות את כל מרכיבי מרק הבויאבז- מרק הדגים המפורסם של מרסיי. נמשיך לכיוון עיירת הנופש קאסיס Cassis, המופיעה ומככבת בציוריהם של  פול סזאן ווינסטון צ’רצ’יל שאהב את נופי הים של קאסיס. נצא לשייט מהנה ב Calanques  כפי שמכנים הצרפתים את ה”פיורדים” הקטנים שלהם, שהם לשונות ים שחדרו ביינות לקירות זקופים של סלעי גיר, עטורי צמחיה. בשעות אחה”צ נסיעה למלוננו באקס אן פרובאנס בו נלון במהלך 7 ימי הטיול.

יום 2 לה בו דה פרובאנס Les Baux de Provenve חבל “האלפיל”

היום נצא מערבה לביקור מרתק באזור ה Les Alpilles – כך מכנים בני חבל פרובאנס את אזור הגבעות החקלאי, עטור מטעי זיתים וכרמים המתנשא לגובה של כמה מאות מטרים. נחלוף את עיירה סן רמי דה פרובאנס. נשוטט בסמוך למדרחוב היוצא מהקתדרלה ונזכור שכאן סיים את חייו האומן ההולנדי, ואן גוך. אישיות נוספת הקשורה בסן רמי היא נוסטרודמוס, שחלק מנבואותיו המדהימות התגשמו. לעיתים מתקיים בכיכר הסמוכה לקתדרלה, שוק עתיקות. נמשיך לעבר אחת מהעיירות היפות של פרובאנס- “לה בו דה פרובאנס”. על המשטח המצוקי, פזורים שרידי מבנים של מכלול הטירה והמתחם המבוצר. נשוטט ביינות לסמטאות. זה המקום ליהנות מניחוחות פרובאנס. ריחות הלבנדר, הסבונים, עבודות הקרמיקה, שמן הזית וציורי המים והשמן של העיירה וסביבותיה. חלק מכנסיותיה של לה בו דה פרובאנס, עתיקות ביותר והוקמו במאה ה 10 . גולת הכותרת של היום לפנינו! נבקר במחצבות Carrieres de Lumiere ונחזה במופע אור קולי מרגש שנושאו השנה עבודותיו של האומן ההולנדי שעבד וצייר בפרובאנס וינסט ואן גוך. בסיומו של היום נחזור למלוננו באקס אן פרובאנס.

יום 3 אקס אן פרובאנס

היום נצא לחקור את בירת חבל פרובאנס, העיר בה אנו לנים, אקס אן פרובאנס. בהליכה רגלית מהנה בשעות הבוקר, נצא אל שדרות מיראבו ההדורות, נראה את מזרקת “שלושת הגרציות” נהלך בסמטאות העיר העתיקה בדרכנו אל השוק הססגוני וההומה של אקס. שיטוט בדוכנים העמוסים בפירות וירקות החבל, דוכני הדגים החלם וצנצנות הדבש וריחות התבלינים היא חווית חושים צבעים וטעמים בלתי נשכחת! נמשיך אל בית העירייה המהודר, נטעם את עוגיות הקאליסון- עיסת שקדים פריכה מצופה בשכבת וניל ונקנח בחצר האוניברסיטה ובביקור בקתדרלת סן סובר בה נוכל לגלות שרידים מהתקופות השונות, הרומית, הרומנסקית והגוטית. את שעות אחה”צ נקדיש לשיטוט וזמן חופשי ליהנות מקניות ובתי הקפה ההדורים של העיר כמו קפה דה דה גרסון בשדרות מיראבו בו נהגו לשבת הצייר פול סזאן והסופר אמיל זולא.

יום 4 כפרי עמק הלוברון ברכבי וינטג’  דה שוו 2CV   

יום ייחודי ומרתק לפנינו. היום נצא להעמיק את הכרותינו  עם אחד מחבלי הארץ היפים של פרובאנס, עמק הלוברון. בו נבקר ב”כפרים התלויים” נצפה על העיירה גורד היושבת על מצוק המשקיף לעמק. מיקומה הדרמטי על מצוק ובתי האבן שלה הם מראה שלא במהרה ישכח. , נבקר בכפר רוסיון, היושב על גבעת אוכרה- מינרל ה שצבעיו הם 19 גוונים שונים מרהיבים, מהם צבועים בתי הכפר, צהוב, חום, אדום, וורוד…בחלקו של היום נערוך את הסיור שלנו באמצעות רכבי וינטאג’ דה שוו בנהיגה עצמית. 4 נוסעים ברכב. עם ספרון ורמיזות וחושים טבעיים נהנה ביפים שבדרכי עמק הלוברון ונקנח את נסיעתינו בביקור ביקב  מקומי בו נטעם מיינותיו המשובחים של החבל, כולל ארוחת צהרים שתוגש לנו על ידי חקלאים מקומיים ממוצריי החווה שלהם. תוך כדי הארוחה, נלמד את עקרונות משחק הפטאנק ונתנסה בו! למנצח מזומנת הפתעה…בסיומו של היום, נחזור למלוננו באקס אן פרובאנס.

יום 5 אביניון

עם בוקר, נצא אל אביניון “עירם של האפיפיורים” תחילה בתצפית יפה  על הגשר היפה של העיר המתוח על נהר הרון. גשר  “בנזה” שנבנה על ידי רועה הצאן בנזה, ששמע קולות מהשמיים המורים לו להקים את הגשר. מאז השתנה מאוד הגשר, אך הוא מרשים ויפה כמו גם הנהר. נמשיך לכיכר הגדולה- כיכר האפיפיורים. לפנינו, מבנה מרשים הנראה כמצודה יותר מאשר ארמון. כאן, בארמון, משלו ביד רמה, 7 אפיפיורים צרפתיים על האימפריה הנוצרית, קתולית, החל מתחילת המאה ה14. נערוך סיור מודרך בארמון שימחיש לנו את חיי היום יום של יושבי הארמון בשלהי ימי הביניים.

בתום הביקור בארמון, נהלך לכיכר ירושלים הסמוכה, לביקור בבית הכנסת של קהילת אביניון. מן במאה ה 14, חסו היהודים בצלם של האפיפיורים, ונהנו מזכויות וחיי קהילה נוחים. נשוטט ביינות לחומות, נהנה מהרחוב הראשי היוצא מפלאס דה לאורלוג’- שם מצוי בית העירייה, התיאטרון ומקבץ ענק של בתי קפה ומסעדות.

יום 6 פונטיין דה ווקלוז ואיל סור לה סורג

היום נצא לטיול אל שתי עיירות קסומות הסמוכות זו לזו. תחילה אל העיירה פונטיין דה ווקלוז Fontaine De Vaucluse היושבת על מקור נביעת נחל הסורג. נצא להליכה קצרה לאורכו של הנחל בין עצי הדולב הסוככים על הנהר וברווזים ובעלי כנף השוחים במימיו נראה את תחנת הקמח הישנה ואת הבית הצנוע בו הסתגר המשורר האיטלקי פטררקה לאחר שברון לב ואהבה נכזבת. בסיומו של הביקור נפנה אל “ונציה של פרובאנס” ונבקר בעיירה L’Isle sur Sorgue היושבת על אי קטן ותעלות מים החוצות אותה. נבקר בכנסייה העתיקה בשווקים ובמיוחד בגשרים החוצים את תעלות המים והמפלים הזעירים שיוצר בזרימתו האיתנה, נהר הסורג.

יום 7 ארל Arles

היום נצא מערבה אל ארל Arles עירו של הצייר ואן גוך. בארל, נצא להליכה רגלית, ונבקר בבית העירייה, כנסיית הקדוש טרופים, שהחזית שלה בנויה לתלפיות בסגנון רומנסקי. באפיתיאטרון הרומי, פאר היצירה שבימיו הטובים, יכול היה להכיל מעל 20.000 צופים שגדשו את יציעיו בעת שהתקיימו בו קרבות הגלדיאטורים של ארל. לסיום, בהליכה רגלית קצרה נגיע אל כיכר הפורום, שבו בבית הקפה ישב הצייר ואן גוך, תוך לגימת קפה, נקדיש מחשבה לאומן הדגול, שצייר 300 ציורי שמן על קנבס, בעת שהותו בעיר, כולל ציור של בית הקפה בו אתם יושבים ברגע זה.

יום 8 אקס אן פרובאנס, מרסיי, תל אביב

תמו ניחוחות חבל פרובאנס, בתום ארוחת הבוקר, העברה אל שדה התעופה הבינלאומי של מרסיי, ממנו נטוס חזרה לשדה התעופה בן גוריון

יותר חוויות, יותר ניחוחות פרובנסיאלים

 • טיסות ישירות באל על
 • מלון בדרגת תיירות טובה על בסיס לינה וארוחות בוקר
 • טיול כוכב 7 לילות במלון אחד במרכז העיירה אקס אן פרובאנס
 • 7 ארוחות ערב במסעדות מקומיות ובבית המלון
 • נסיעה ברכב וינטג’ מסוג דה שוו 2CV בעמק הלוברון
 • טעימות ביקב מקומי
 • טעימות של עוגיות הקאליסון
 • ארוחת צהריים היישר מחוואים ומוצרי חבל פרובאנס
 • משחק פטאנק
 • ביקורים מיוחדים וכניסות: ארמון האפיפיורים והגשר באויניון, טירת לה בו דה פרובאנס
 • האמפיתאטרון בארל
 • כניסה לביקור במחצבות Carrieres de Lumiere חיזיון אור קולי בנושא ואן גוך
 • שייט בקאלאנג- “הפיורדים של קאסיס”
 • מדריך המתמחה בחבל פרובאנס

תיאור מחיר
מחיר לאדם בתא/חדר בתפוסה זוגית 2590 יורו
תוספת לאדם בחדר ליחיד950 יורו
לתיאום הטיול הבא