פניני נורבגיה

תאריך יפורסם בעתיד בהדרכת: רוני ינובסקי

טיול שייט ייחודי אל החוג הארקטי הפיורדים ו”שמש חצות”. נורבגיה הכף הצפוני ואיי סבאלברד – שייט ספארי אל הקרחונים בשמורת Nordre Isfjorden National Park 18 ימים 16 לילות 14 לילות שייט מפנק על סיפונה של MSC PREZIOSA , כולל שייט בפיורד הגיירנגר וקרחון הבריקסדל כולל ביקורים מיוחדים בדרזדן בירת סקסוניה והעיר פוטסדם בגרמניה

פנינה נורבגיה

 

ללא ספק נורבגיה היא אחת המדינות היפות בעולם. השילוב של פסגות מושלגות, קרחונים ופיורדים עם מי טורקיז, אגמים קרחוניים וכפרים חקלאיים שבתי העץ שלהם צבועים בשלל גוונים בעמקים הירוקים, הם מחזה שלא במהרה ישכח. צאצאי הוויקינגים, ההיסטוריה המרתקת שלהם, המטבח הנורווגי, המסורת, תופעת שמש חצות הם כולם מארג דרמטי של יופי עוצר נשימה. גולת הכותרת של השייט היא העגינות והטיולים בכף הצפוני, מחוז בו מתגוררת חלק מהאוכלוסייה הלאפית ואיי שפייצברגן, האי הגדול ביותר מבין איי סבאלברד בנורבגיה , האי היחיד מבניהם שמיושב באופן קבוע, עם  כ 2,642 תושבים. אנו מזמינים אתכם להבטיח את מקומכם ולהצטרף אלינו לטיול חוויתי של פעם בחיים.

מסלול הטיול:

יום 1 | תל אביב, ברלין

בשעות הבוקר, ניפגש בשדה התעופה בן גוריון, ממנו נמריא דרך יעד ביניים לברלין. עם ההגעה סיור  פנורמי להכרות ראשונית  עם העיר ובסיומה, העברה למלוננו במרכז העיר.

יום 2 | ברלין דרזדן

היום נצא דרומה אל אחת היפות והמעניינות שבערי גרמניה, העיר דרזדן, עיר הבירה של מדינת סקסוניה. העיר שוכנת על גדות נהר האלבה נבקר בכנסיית  “פראואנקירכה” שנבנתה במאה ה 18 והוחרבה עד היסוד בהפצצות בנות הברית במלחמת העולם השנייה. שיקום הכנסייה היה מלאכת מחשבת והיום פסלו של מרטין לותר על רקע יופייה של הכנסייה וכיכר העיר העתיקה הוא מראה שובה לב. נבקר בארמון צווינגר ובגני הבארוק המרהיבים, נהלך על הטיילת המרהיבה הבנויה על גדות נהר האלבה, נסייר במדרחוב ההומה ובסיומו של יום, נחזור למלוננו בברלין

יום 3 | ברלין, פוטסדאם, ברלין

היום נצא לביקור בפוטסדאם, בירת מדינת-המחוז הגרמנית ברנדנבורג והעיר הגדולה ביותר בה. העיר ממוקמת, על גדות נהר הָאפֶל, כ-26 קילומטרים דרום-מערבית לבירה ברלין. העיר מאופיינת בסדרת אגמים ומקווי מים הקשורים זה בזה וכן באתרי התרבות הרבים שבה, בפרט הגינות והארמונות של סנסוסי, אתר מורשת עולמית. נבקר באתריה השונים של העיר, בשוק הישן (Alter Markt) הוא מרכז העיר פוטסדאם, ארמון סנסוסי שהיה ארמון הקיץ של מלכי פרוסיה ובסיומו של היום נחזור לברלין.

יום 4| ברלין, המבורג, תחילת השייט

בשעות הבוקר, העברה ממלוננו בברלין אל העיר המבורג שבצפון מערב גרמניה. עם הגעתנו, נערוך בה סיור פנורמי קצר כולל בנמל הסואן שעבר לאחרונה שיפוצים מרשימים ששיאם בניין אולם הקונצרטים אלבה  Elbphilharmonie  שנבנה על ידי אדריכלי העל ז’אק הרצוג ופייר דה־מרון. בשעות הצהרים, העברה לנמל של המבורג שם נתחיל את תהליכי העלייה לאנייה MSC Preziosa . בשעות אחה”צ, תצא האנייה מנמל המבורג אל הים הצפוני לתחילתו של מסע השייט המרתק.

יום 5 | יום ים

חרטום ספינת השייט שלנו פונה צפונה לכיוונה של העיירה מולדה , אנו נהנה מפעילויות האנייה הרבות המוצעות לנו, הרצאות, הופעות, בתי קפה, שירותי הבריכה ועוד שלל פינוקים. בשעות הבוקר, נאזין להרצאה בנושא הוויקינגיים ולאחריה משחק ברידג’ .

יום 6 | מולדה Molde

אט אט תחליק הספינה במימיו השלווים של הפיורד הצפוני Midfjorden ותעגון לקראת שעות הצהריים בעיירה מולדה Molde . עיירה ציורית הממוקמת על חצי האי רומסדאל. אטרקציה בולטת ביישוב היא תצפית וורדן הנמצאת מעל לעיירה אשר ממנה נשקף נוף מרהיב של ה”מולדה פיורד” ו-222 פסגות ההרים המושלגות של רומסדאלן. מדי שנה באמצע יולי נערך בעיר פסטיבל ג’אז פופולרי. נבקר בעיירה ובסביבותיה וגולת הכותרת של היום – “הדרך האטלנטית” , אחת מדרכי הנוף המרהיבות בעולם.

יום 7 | יום ים

בדרכנו אל העיירה Tromso בצפון נורבגיה אנו זוכים בעוד יום ים. אנו נהנה מפעילויות האנייה הרבות המוצעות לנו, הרצאות, הופעות, בתי קפה, שירותי הבריכה ועוד שלל פינוקים. בשעות הבוקר, נאזין להרצאה בנושא נורבגיה ולאחריה משחק ברידג’ .

יום 8 | שבת טרומסו Tromso

טְרוֹמְסֶה, נחשבת לאחד ממרכזי התיירות העולמיים לצפייה ב”אורות הצפון” , היא העיר השביעית בגודלה בנורבגיה מבחינת אוכלוסייה והראשונה בגודלה מבחינת שטח, ומהווה בית לאוניברסיטה הצפונית בעולם, וכן למבשלת הבירה, הגן הבוטני והפלנטריום, כולם הצפוניים ביותר בעולם. העיר נמצאת 344 קילומטרים צפונית לחוג הקוטב הצפוני. נבקר באתריה של העיר כולל בכנסיה הארקטית נחצה את הגשר המקומר מעל המפרץ ונצפה על העיר מפסגת הר סטורסטיינן. בסיומו של היום נחזור לאנייה.

יום 9 | יום ים

שיאו של השייט לפנינו, אנו בדרכנו לקבוצת איי סבאלברד בחוג הארקטי ולפנינו עוד יום ים. . אנו נהנה מפעילויות האנייה הרבות המוצעות לנו, הרצאות, הופעות, בתי קפה, שירותי הבריכה ועוד שלל פינוקים. בשעות הבוקר, נאזין להרצאה בנושא איים בחוג הארקטי  ולאחריה משחק ברידג’ .

יום 10 | לקבוצת איי סבאלברד, שפייצברגן

, סְבָלְבָּרְדִ’י פירוש שמה הוא “חוף קר”, ארכיפלג הנמצא באוקיינוס הארקטי, בערך באמצע הדרך מנורבגיה לקוטב הצפוני, כאן בנמל של Longyearbyen באי שפייצברגן תעגון האנייה ותאפשר לנו לחוות חוויה ארקטית יוצאת דופן. באי שפייצברגן חי וצומח המותאמים לחיים באזורים הארקטיים, פולמאר צפוני, אלקה קטנה ושחף לבן-כנף, דובי הקוטב, שועלי שלג, אייל הצפון, ניבתנים, כלבי ים, כולם בים ובשישה פארקים לאומיים . נקדיש את היום להכרת התושבים שמספרם מעל 27000 ועם מעט מזל אנו דרוכים ומצפים לפגוש את בעלי החיים והיונקים הימיים החיים באזור ארקטי מבודד זה. אנו צפויים לפגשו כאן יותר בעלי לחיים מבני אנוש. בסיומו של יום מרתק זה נחזור לאנייה.

יום 11 | יום ים בדרך לכף הצפוני

אנו בדרכנו לנמלה של העיירה Honningsvag שבכף הצפוני ולפנינו עוד יום ים. . אנו נהנה מפעילויות האנייה הרבות המוצעות לנו, הרצאות, הופעות, בתי קפה, שירותי הבריכה ועוד שלל פינוקים. בשעות הבוקר, נאזין להרצאה ולאחריה משחק ברידג’ .

יום 12 | הונינגסווג, Honningsvag

אט אט תיכנס האנייה בנמלה של העיירה הצפונית הוניגסווג ואנו נמצא עצמנו בנקודה הצפונית ביותר של נורבגיה בארץ “שמש חצות” תופעת טבע ייחודית באזורים הארקטיים. נסייר בעיירה היפה בת כ 2500 תושבים, נתפעל מהבתים הצבעוניים הבולטים על רקע נופי הטונדרה הצחיחים, נראה את נמל הדיג ממנו מתפרנסים תושבי העיירה, נצא בנסיעה אל נופי הטונדרה של מחוז פינמרק הצפוני של נורבגיה ונבקר בנורדקאפ Nord Cap גולת הכותרת של יום הטיול היום. אנו בלבו של צוק בחצי אי קטן המתנשא מעל מימיו הגועשים של הים הצפוני לגובה של 307 מ’ . נבקר במרכז המבקרים המרשים ונלמד על ההיסטוריה החי והצומח הייחודיים של המקום. בסיומו של הביקור נחזור לאנייה.

יום 13 | הוניגסווג “שמש חצות” ויום ים

תצפיות” שמש חצות”  אחד משיאי הטיול שלנו, האנייה  תשוט דרך הפיורדים הצפוניים תוך כדי תאורה יוצאת דופן של תופעת “שמש חצות” בדרכה שוב דרומה אל מרחבי הים הצפוני

יום 14 | יום ים

היום נהנה מפעילויות האנייה הרבות המוצעות לנו, הרצאות, הופעות, בתי קפה, שירותי הבריכה ועוד שלל פינוקים. בשעות הבוקר, נאזין להרצאה מאת מדריך הקבוצה ולאחריה משחק ברידג’ .

יום 15 | פיורד הגיירנגר וקרחון הבריקסדאל

מוקדם בבוקר תעגון האנייה בעיירה הזעירה הלסילט Helleesylt השוכנת בחלקו הדרומי מערבי של פיורד הגיירנגר, המפורסם שבפיורדים של נורבגיה. נצא דרומה בנסיעה אל קרחון הבריקסדאל ובאמצעות טרקטורונים נעפיל אל המפלים הסמוכים אליו. מראה הקרחון ושלוחתו, המחיה הנחל הפראי והמפלים, לא במהרה ישכחו! בחזרה לאנייה נחלוף את היפים שבנופיה של נורבגיה, פסגות מושלגות, אגמים ונחלים שוצפים והיפה מכולם, תצפית מרהיבה מדרגש סלע אל מי הטורקיז העיירה ופיורד הגיירנגר.  נחזור בשייט דרך מימיו הצלולים והמצוקים המתנשאים לגבהים של 1200 מ’ מעל פני הים, נחלוף את מפלי הינומת הכלה ושבע האחיות בדרכנו חזרה לאנייה.

יום 16 | Stavanger סטוונגר

סטוונגר היא עיר נמל בחוף הדרום-מערבי של נורבגיה, אזור המתאפיין בנופי פיורדים. העיר היא בירת מחוז רוגלנד. אוכלוסיית סטוונגר מונה כ  140.000תושבים, והיא העיר הרביעית בגודל אוכלוסייתה במדינה, אחרי אוסלו, ברגן וטרונדהיים.  נבקר בעיר העתיקה  שהאטרקציה המרכזית שלה היא כ-200 בתי העץ הנמצאים בה. בתים אלה נחשבים לשמורים ביותר בכל אירופה. סטוונגר היא גם בירת הנפט של נורבגיה ובעיירה מצוי מוזיאון הנפט בו נבקר ונלמד על היותב של נורבגיה, מעצמת נפט!  סטוונגר היא גם הבסיס ליציאה לטיולים באזורי הפיורדים היפים שלה. גם אנו נצא לסיור לאורכו של הפיורד לתצפיות נוף שבסיומן נחזור לאנייה.

יום 17 | יום ים

היום נהנה מפעילויות האנייה הרבות המוצעות לנו, הרצאות, הופעות, בתי קפה, שירותי הבריכה ועוד שלל פינוקים. בשעות הבוקר, נאזין להרצאה מאת מדריך הקבוצה ולאחריה משחק ברידג’ .

יום 18 | המבורג תל אביב

תם טיול השייט בנורבגיה. עם בוקר, תיכנס האנייה לנמל של המבורג ואנו נתחיל בהליכי הירידה מהאנייה. העברה לשדה התעופה של המבורג ממנו נמריא דרך יעד ביניים חזרה לשדה התעופה בן גוריון.

צילומים: www.visitnorway.com

 

לתיאום הטיול הבא