טיול ייחודי לאיחוד האמירויות הערביות

תאריך יציאה: 7.3.21 בהדרכת רוני ינובסקי

איחוד האמירויות הערביות היא מדינה מרתקת הנושקת למפרץ הפרסי ומיצרי הורמוז בצפון מערב ולמפרץ עומאן שבמזרח. עמוק בלבה, מצוי המדבר ורכס הרי החאג’ר המתנשאים לגובה של מעל 1800 מ’ באמירויות.

“ממצודות המדבר אל מגדלי הכרך”

פוג’יירה, דובאי, שארג’ה, אל עין, אבו דאבי 8 ימים 7 לילות

תאריך יציאה: 7.3.21 תאריך חזרה: 14.3.21

איחוד האמירויות הערביות היא מדינה מרתקת הנושקת למפרץ הפרסי ומיצרי הורמוז בצפון מערב ולמפרץ עומאן שבמזרח. עמוק בלבה, מצוי המדבר ורכס הרי החאג’ר המתנשאים לגובה של מעל 1800 מ’ באמירויות. בין הים למדבר צמחה ושגשגה תרבות השבטים שהגירו לכאן במהלך אלפי שנים, ממדינות במרחב חצי האי ערב. חקלאות בסיסית של עצי הדקל ופרי התמר, שליית הפנינים, מרעה, שליטה על דרכי המסחר הימי בחצי האי ערב, כל אלו היוו את הבסיס הראשוני ליצירת זהות, שטרם הבשילה לאיחוד השבטים השונים, שנאבקו להגדיר ולשמר את הטריטוריה של אבות אבותיהם. הם שרדו שנים של קולוניאליזם פורטוגלי, הולנדי ואנגלי שהוביל אותם במאה ה 19 להכיר ביתרונותיו של השלטון הבריטי שהיטיב עמם בנושאי החוץ והותיר להם לנהל את ענייני הפנים. אך היה זה גילוי הנפט בשנות ה 60 של המאה העשרים שפרץ את הדרך לאיחוד האמירויות הערביות והביא אותם בזכות חזונם להישגים יוצאי דופן המהווים דוגמא ומופת לעמי האזור בחצי האי ערב. לחופו של הים ממזרח וממערב, צצו על חולות המדבר גורדי השחקים. תאגידים וחברות מצאו בהם מקום ראוי לקיום מסחר וקשרי תרבות, כספי הנפט הושקעו בחכמה ובתבונה במיזמים עתידיים, מחקר, חלל, התפלת מים ובינה מלאכותית. “נוודי המדבר” ומנהיגיהם הוכיחו בכישרונם, שהם מסוגלים להוות לעולם, מרכזי תרבות, אדריכלות, תעופה, קניות, ואטרקציות תיירותיות ולהפוך את מדינת הים והמדבר לפלא קסום. הנכם מוזמנים לטייל עמנו ולחוות בדרך שונה את הפסיפס התרבותי והאנושי של מדינת איחוד האמירויות הערביות .

 

מסלול הטיול

יום 1 -תל אביב- דובאי- דיבה פוג’יארה
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ממנו נמריא בטיסה ישירה לדובאי , האמירות השנייה בגודלה באיחוד (4,144 קמ”ר), לאחר אבו דאבי, ובעלת האוכלוסייה הגדולה ביותר. לאחר התארגנות ובדיקות בשדה התעופה, נצא בנסיעה מזרחה לכיוונה של אמירות פוג’יארה השוכנת לחופו של מפרץ עומאן. לינה וארוחת ערב במלון המפנק

יום 2 – דיבה פוג’יארה- חורפאקאן, חאטה, דובאי
בשעות הבוקר המאוחרות, ניפרד מחוף הים ונצא דרומה ומערבה אל מחוזות המדבר ורכסי הרי החאג’ר בלב מדינות איחוד האמירויות. נבקר בעיר Khor Fakkan חור פאקאן, נמל המכולות הגדול ביותר באמירויות, נראה את מעגן הדייג וחופי הרחצה של עיר הקיט והנופש ונמשיך אל העיר פוג’יארה עיר הבירה של האימירות הקטנה באיחוד. נבקר במבצר המרשים Fujairah Fort שהוקם במאה ה ,16 מקום מושבם של השליטים המקומיים שחלש על הדרך המובילה למעברי ההרים של הרי החאג’ר ובסיום הביקור נמשיך אל המסגד המרשים Sheikh Zayed Mosque השני בגודלו באמירויות אחרי אבו דאבי, שלאחר 5 שנות בנייה יכול להכיל 28000 מתפללים. המינרטים מתנשאים לגובה של בין 80- 100 מ’ והוא מזכיר את כנסיית האיה סופיה באיסטנבול. ניפרד מפוגיארה ונמשיך בנסיעה מערבה בדרכי המדבר ההררי, נחלוף אגמים מלאכותיים ומנהרות חצובות בדרכנו אל Hatta עיר נווה מדבר בה נבקר במרכז ההיסטורי Heritage Center ונעמיק באורחות חייהם ומשלח ידם של השייחים המקומיים. במקום כ 30 מבנים ששוחזרו כולל המבצר מהמאה ה 19 שבנה שייך מקטום בין ח’סר בין מקטום. לסיום הביקור נעלה לתצפית מרהיבה מסכר Hatta Dam – ונהנה מנוף משכר של פסגות משוננות ומיי טורקיז של האגם המלאכותי. לקראת ערב נגיע אל העיר דובאי באמירות דובאי אל המלון בו נשהה בארבעת הלילות הבאים. ארוחת ערב כלולה.

יום 3 דובאי העיר העתיקה והמרכז החדש
בתם ארוחת הבוקר, נצפה על המבנה האדריכלי המרשים של מוזיאון העתיד שנבנה בטכנולוגיה ייחודית של הדפסת תלת מיימד. המוזיאון נועד להציג את כל אותם נושאים שיעסיקו את האנושות בעתיד כגון בינה מלאכותית והוא מעוטר בלוחות עליהם בקליגרפיה, משפטים שנכתבו על ידי השליט מוחמד בן ראשיד אל מאקטום. נבקר בעיר העתיקה של דובאי בסתאקיה Bastakiya היושבת על גדות ה Creek מי ים החודרים כנהר אל תוך השטח היבשתי, נבקר במוזיאון ע”ש מוחמד בן ראשיד אל מקטום ונעמיק באורחות חייהם של האמירתיים, נהלך בין סמטאות הרובע ונלמד להכיר את “מגדלי הרוח” נשוט בסירת העץ ה “אברה” ונחצה לגדה הנגדית ונבקר בשוק התבלינים ושוק הזהב. את חציו השני של היום נעביר בסיור בפרויקט הדקל” אחד מ 3 האיים המלאכותיים שבנתה דובאי בים. נצפה על מלון אטלנטיס המפואר, נלמד על ההישגים ההנדסיים שהובילו לבניית “איי הסוללה” שנועדו להגדיל את שטח העיר ב 520 קמ”ר. נמשיך, נצפה על מלון בורג’ אל ערב” המתנשא לגובה של 321 מ’ וצורתו כשל מפרש ספינות ה”דאו” ששימשו למסחר ושליית פנינים. בערב לאחר א ערב ,נצא למופע המרהיב La Pearl.

יום 4 אמירות שארג’ה, חווית ספארי מדברית
היום נצא בנסיעה קצרה צפונה לעבר נסיכות שארג’ה המשתרעת על פני שטח של 2590 קמ”ר ומונה כ 1.4 מיליון תושבים. זו האמירות בה מרוכזים מיטב המוזיאונים של מדינת האמירויות הערביות ואנו נשים פעמינו אל המבנה המהודר של המוזיאון לתרבות האסלאם- Museum of Islamic Civilization, נחקור ונתפעל מהממצאים הרבים המעידים על תרומתו של האסלאם לאנושות. קליגרפיות,גילוף,קרמיקה, מטבעות, כלי זכוכית, כלים מדעיים- ספרי קוראן ועוד…נמשיך אל שוק אל ארסה, אל השוק המקורה, מסגד Al Noor המרשים היושב על גדות האגם ונקנח בתעלת המים Al Qasba Canal, בה נערוך הפסקה להתרעננות ולצהריים לפני שנצא אל דיונות המדבר של אמירות שארג’ה. ברכבי 4X4 ננוע על דיונות החול של המדבר, נלמד על הצמחייה האופיינית ונצפה בבז המאולף עמו נהגו ועדין נוהגים האיימירתיים לצוד בעלי כנף. בסיומה של החוויה ארוחת ערב במאהל המדברי. בסיומו של היום המרתק, חזרה למלוננו בדובאי.

יום 5 – בורג’ חליפה, אזור מרכז העיר והקניון הגדול, המרינה של דובאי
היום נעמיק את סיורנו בעיר דובאי ונעלה תחילה לתצפית מרהיבה על העיר ממרומי קומה 124 במגדל בורג’ חליפה המתנשא אל על לגובה של 828 מ’ . הנוף הנשקף, עוצר נשימה! השילוב בין גורדי השחקים והאדריכלות פורצת הדרך, לים, למדבר שבאופק הוא מחזה שלא במהרה יישכח. עם הירידה מהמגדל, נצפה במזרקות המים המרהיבות של דובאי ונאפשר הנאה לשיטוט בקניון הגדול של דובאי בו מצויות 1200 חנויות, מסעדות בתי קפה ואטרקציות תיירותיות כגון החלקה על הקרח ואקווריום מרשים. בשעות אחה”צ לקראת שקיעה, נצא אל אחד משכיות החמדה של העיר דובאי- המרינה. 7 ק”מ של מסלולי הליכה ביינות לגורדי השחקים מרכזי הקניות ועשרות המסעדות ובתי הקפה שהוקמו לחופי תעלת המרינה. נעלה על ספינה ונשוט במרינה, לקראת השקיעה, כשאורות הכרך הצבעוניים נדלקים אט אט ונהנה מארוחת ערב, תוך כדי ההפלגה. בסיומו של הערב, חזרה למלון בדובאי.

יום 6 – דובאי, אל עין , אבו דאבי
לאחר 4 לילות בעיר דובאי אנו נפרדים ממנה ויוצאים בנסיעה דרומה ומזרחה אל העיר ונאות המדבר אל עין Al Ain, העיר השנייה בגודלה באמירות אבו דאבי. נבקר ב Jabel Hafeet נלמד על הממצאים הארכיאולוגיים, אתרי קבורה מרשימים מתקופת ברונזה, נבקר במתחם Al Jahili ובמבצר ונמשיך ונבקר בעיר המודרנית המהווה מרכז חינוכי ותרבותי. בסיומו של היום נמשיך בנסיעה מערבה אל אבו דאבי העיר המרהיבה השוכנת על מספר איים וגופי יבשה בתוך הים. בתום ארוחת הערב במלוננו נצא בלוויית המדריך לסיור הכירות ראשוני עם ה”קורניש” הטיילת היפה בה נתרשם מקו המים וגורדי השחקים המוארים של אבו דאבי.

יום 7 אבו דאבי
ללא ספק גולת הכותרת של הטיול לפנינו כאשר נערוך ביקור מעמיק בעיר הבירה של איחוד האמירויות הערביות, אבו דאבי. תוך כדי מהלך הסיור תחדור בנו ההכרה ונבין מדוע היא העיר העשירה בעולם. בין האתרים בהם נבקר כלול מסגד שייך זיאד הנחשב אבי האומה של המדינה האימירתית. המסגד כה גדול שהוא יכול והכיל כ 40.000 מתפללים, כמויות השיש הבוהק, בריכות המים, עבודות האומנות, יהפכו את ביקורינו במקום לחוויה. נבקר באי Yas לתצפית צילום על אתר Ferrari World נמשיך אל שלוחת מוזיאון הלובר ונבקר בו כדי ליהנות מיצירות אומנות מהמשובחות הקיימות , נחלוף ונצפה בארמון הנשיאותי Qasr al Watan ובסיומו של היום נחזור למלוננו לארוחת ערב של סיום טיול החוויה האמירתית.

יום 8 אבו דאבי- שדה התעופה של דובאי- תל אביב
תם הטיול, השלמת הסיורים, מותנה בשעת הטיסה , העברה ממלוננו באבו דאבי אל שדה התעופה הבינלאומי של דובאי, ממנו נמריא בטיסה ישירה אל שדה התעופה בן גוריון.

 

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי $2490 

 

הטיול כולל
• 7 לילות 8 ימים
• 7 לילות במלונות מפנקים מדרגה ראשונה 5 כוכבים
• חצי פנסיון- ארוחות בוקר מלאות ועוד 7 ארוחות ערב
• מדריכים מקומיים דוברי אנגלית
• אוטובוסים ממוזגים ונוחים לביצוע הטיול
• מים מינרלים – 2 בקבוקים ליום
• חווית ספארי מדברית בדיונות החול של אמירות שארג’ה
• שייט במרינה של דובאי כולל א. ערב
• שייט קצר בספינת “אברה” ב Creek של דובאי
• עלייה לקומה 124 במגדל בורג’ חליפה
• מוזיאון הלימוד וההבנה ע”ש מוחמד בן ראשיד אל מקטום בבסתקטיה
• כניסה מוזיאון האסלאם בשארג’ה וביקור במסגד אל נור
• ביקור ב Jabel Hafeet באל עין
• ביקור בעיירת הנמל חורפאקאן
• ביקור במרכז ההיסטורי של Hatta כולל תצפית על האגם מסכר Hatta
• כניסה למבצר של פוג’אירה
• תצפית על מסגד Sheikh Zayed Mosque בפוגיארה
• מוזיאון הלובר באבו דאבי
• המסגד הגדול Sheikh Zayed Mosque באבו דאבי
• Ferrari World – תצפית צילום
• הכול כלול אין סיורי בחירה
• הדרכת הטיול: רוני ינובסקי

המלונות בהם נלון
דיבה פוג’יארה- Fairmont Fujairah Beach Resort- 1 לילה
דובאי- Jumeirah Emirates Towers Hotel- 4 לילות
אבו דאבי- Grand Hyatt Abu Dhabi Hotel & Residences Emirates Pearl- 2 לילות

 

המחיר אינו כולל

• ביטוח נסיעות (אנו ממליצים על ביטוח מורחב הכולל ומותאם לתקופת הקורונה)
• הוצאות אישיות
• שתייה בארוחות
• ויזה לאיחוד האמירויות
• בדיקות קורונה בארץ ובדובאי
• כל מה שאינו מופיע תחת הסעיף המחיר כולל

 

כללי
במקרה של עלייה בתחלואה או בידוד או הידבקות ניתן לבטל עד 48 ש לפני הטיול בתנאי שיש ביטוח נסיעות ללא דמי ביטול!!!
על פי הנחיות משרד הבריאות יש לערוך בדיקת קורונה 72 ש’ לפני מועד הנסיעה- אישור מודפס חייב להיות באנגלית
עם הנחיתה בשדה התעופה של דובאי- בדיקת קורונה נוספת – תוצאות בין 24-48 ש’ או בדיקה מהירה בעלות של 150 דירהם

 

 

 
לתיאום הטיול הבא